GURME NEDİM ATİLLA, TÜYAP ADANA SAHNE MUTFAĞINDAKİ YÖRESEL LEZZETLERİ TATTI

TÜYAP Adana Fuarcılık tarafından düzenlenen Gurme 2017 Çukurova Gıda ve Yöresel Lezzetler Fuarı dolu dolu devam ediyor. TÜYAP Adana Sahne Mutfak’ta her gün bir yörenin yemeklerini yapan usta aşçılar, fuarın 3. ve 4. gününde Hatay ve Osmaniye yöresinin yemeklerini hazırladı. TÜYAP Adana Sahne Mutfak’a konuk olan Ünlü Yazar Gurme Nedim Atilla, Hatay’ın künefesinden boranisine, biberli ekmeğinden humusuna kadar pek çok lezzeti tattı. Atilla, yöresel yemeklere tam not verdi. 
Gurme 2017 Çukurova Gıda ve Yöresel Lezzetler Fuarını gezen Atilla, stantları gezip firma sahipleri ile sohbet etti. Atilla, çörek otu yağından turunç ve ısırgan otu sirkesine, zeytinyağından bala kadar pek çok lezzeti tek tek tadarak yorum yaptı. Fuar gezisinin ardından TÜYAP Adana Sahne Mutfak’a gelen Atilla, Hataylı ustaların elinden çıkan yöresel lezzetleri oldukça beğendi. Ustaları tebrik eden Atilla, TÜYAP Adana Fuarcılık Anonim Şirketine böyle bir fuar düzenledikleri için teşekkür etti. TÜYAP Adana Fuarcılık Anonim Şirketi Bölge Müdürü Salih Gökmen, ziyareti ve katkıları için Atilla’ya teşekkür plaketi takdim etti.
Künefe’nin püf noktaları anlatıldı
Hatay yöresinden yemeklerin hazırlandığı 3. günde, izleyiciler künefenin yapımını canlı canlı izledi. Kadayıfının niteliğinden şerbetinin yoğunluğuna kadar künefenin tüm aşamalarını anlatan Hataylı ustalar, künefeyi ocağın üzerinde döndürerek pişirdi. Sıcak sıcak servis yapan ustaların künefesi Gurme Nedim Atilla tarafından da oldukça beğenildi.
TÜYAP Adana Sahne Mutfağı’nda son günde de mutfaktan yemek kokuları yükselecek. Kahramanmaraş yöresinin lezzetlerinin yanı sıra Anneler Günü içinde bir kutlama yapmayı planlayan TÜYAP Adana Fuarcılık, GURME 2017 Çukurova Gıda ve Yöresel Lezzetler Fuarını doldu dolu geçen etkinliklere güzel bir şekilde kapatmış olacak.
ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN